Projekt eTwinning – przyjazd gości z Opola

Klasy 4a i 4b biorą udział w edukacyjnym projekcie współpracy międzyszkolnej zatytułowanym „Szlakiem wrocławskich krasnali, opolskich lam i zamków gotyckich na Warmii i Mazurach”. Celem projektu są promocja kultury region Opola, Wrocławia, Warmii i Mazur, zwiększenie aktywnego uczestnictwa w kulturze dzieci i młodzieży, współpraca i wymiana doświadczeń nauczycieli i uczniów.

We wrześniu i październiku nasi uczniowie przygotowali materiały dla partnerskiej szkoły z Opola – mapę wrocławskich krasnoludków, filmy, plakaty i prezentacje związane z czterema istotnymi miejscami – ulicą Świdnicką i Papą Krasnalem, Rynkiem i Życzliwkiem, Kościołem Marii Magdaleny i Słupnikami oraz Teatrem Lalek i Krasnoludkową Fontanną.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W piątek 27.10.17 do Wrocławia przyjechali goście z Opola. Odwiedzili naszą szkołę, po czym wspólnie z uczniami z klas czwartych uczestniczyli w lekcji muzealnej „Skąd się wzięły krasnoludki we Wrocławiu, czyli rzecz o Pomarańczowej Alternatywie” w Ossolineum. Potem dzieci wspólnie udały się na spacer po mieście śladami krasnoludków. Korzystając z przygotowanych wcześniej przez ekipę z naszej szkoły kodów QR – odczytywały umieszczone w internecie materiały dotyczące krasnoludków.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszyscy dobrze się bawili i wiele nauczyli. Już w listopadzie nasza grupa eTwinningowa pojedzie z wizytą do Opola i pozna historię opolskich lam.