Nasi uczniowie wzięli udział w międzyszkolnym konkursie świetlicowym pt. „Ekologiczna skarbonka”, zorganizowanym przez SP nr 9 we Wrocławiu. Jak zawsze, poszło nam świetnie 😊.
Klasy 2b i 2c spędziły świetlicowe popołudnie na wycieczce do Lasu Osobowickiego. Dzieci aktywnie spędziły czas na łonie natury, spotkały padalca i różne robaczki, piekły kiełbaski, a na koniec dowiedziały się jak ważne jest prawidłowe wygaszenie ogniska.
Klasa 2c uczestniczyła dziś w niesamowitych warsztatach matematycznych z MatPlanetą. Pod przykrywką egipskiej przygody mającej na celu znalezienie zaginionej księgi, uczniowie wydedukowali jak obliczyć pole podstawy sześcianu i objętość sześcianu. Było przy tym mnóstwo zagadek, ruchu i wyśmienitej zabawy.
– zaakcentowanie 20 lat przynależności Polski do Unii Europejskiej
– zachęcenie uczniów do poznawania piękna Europy, Polski, ale też bliższej okolicy
– rozwijanie zainteresowań uczniów
– inspirowanie do twórczych działań
– umożliwienie zaprezentowania swoich talentów artystycznych na forum szkoły
INSPIRACJĄ DLA POWSTANIA KONKURSU BYŁY MOSTY ZNAJDUJĄCE SIĘ NA BANKNOTACH EURO
Banknoty występują w siedmiu nominałach: 5, 10, 20, 50, 100, 200 i 500 euro. Mosty na nich reprezentują różne style architektoniczne: klasyczny, romański, gotycki, renesansowy, barokowy i rokoko, architekturę inżynieryjną, a także nowoczesne budownictwo XX wieku.
Aby uniknąć faworyzowania określonych krajów, do ozdobienia pieniędzy wybrano elementy architektoniczne, które w rzeczywistości nie istnieją. Nie są one wzorowane na rzeczywistych budowlach, ponieważ nie było możliwe, aby umieścić na tym środku płatniczym zabytki 12 krajów członkowskich, które w 2002 r. tworzyły unię. W związku z tym Europejski Instytut Walutowy postanowił zlecić austriackiemu artyście Robertowi Kalinie stworzenie fikcyjnych mostów. Mają one charakter symboliczny i oznaczają współpracę pomiędzy narodami Starego Kontynentu oraz między Europą a resztą świata.
Co ciekawe, dziewięć lat po oddaniu pieniędzy do obiegu, holenderski architekt zaproponował, aby wyimaginowane konstrukcje stały się realnymi. Jako lokalizację wybrano położone na wyspie Putten miasto Spijkenisse, które znajduje się niedaleko Rotterdamu, na południu Holandii.
Szkoła przystąpiła do programu: „Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom dla dzieci i młodzieży na terenie województwa dolnośląskiego”.
30 kwietnia odbyła się szkolna uroczystość z okazji zbliżającej się rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przygotowali ją uczniowie klas 5a, 6a i 6b pod kierunkiem pań Renaty Cierpiał-Małasiewicz oraz Aleksandry Karkowskiej. Oprawę akustyczną zawdzięczamy pani Klaudii Grzyb. Prezentowane scenki historyczne, recytacje oraz pieśni zachęcały do refleksji nad tym, czym dla każdego z nas są ojczyzna, patriotyzm i wolność.
Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UM Wrocławia we współpracy z Centrum Neuropsychiatrii „Neuromed” zapraszają młodzież w wieku 13-15 lat na cykl bezpłatnych warsztatów terapeutycznych, wspierających uczniów przed rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym 2024-2025.
Zajęcia będą prowadzone w małej grupie. W programie: ćwiczenia na kreatywność, zadania plastyczne, gry i zabawy integracyjno-rozwojowe, praca indywidualna.
Uczniowie otrzymają wsparcie w pracy nad komunikacją, nawiązywaniem relacji, opanowaniem swojej nieśmiałości i budowaniu pewności siebie.
Zajęcia będą prowadzone w atmosferze wzajemnego szacunku i zaufania. Rekrutacja jest otwarta, zapisy na warsztaty trwają. Cykl obejmuje 5 dni warsztatów, od poniedziałku do piątku. Każdy dzień będzie dotyczył innego zagadnienia.
Przed kwalifikacją do grupy odbędzie się indywidualna rozmowa z prowadzącą zajęcia. Rozmowa ma na celu poznanie przyszłych uczestników warsztatów oraz ich motywację do udziału w zajęciach. Na spotkanie przychodzi rodzic/opiekun wraz z dzieckiem.
Termin: od 26.08 do 30.08 w godzinach 10:00 – 13:00 Miejsce: Centrum Neuropsychiatrii Neuromed ul. Białowieska 74A.