W ramach grantu Capgemini w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia z programowania dla klas siódmych. Organizatorzy, wdrażając w szkołach dobre pomysły 2023, nazwali swój cykl zajęć Akademia Młodego Wynalazcy. Na pierwszych zajęciach dzieci uczyły się programować micro-bity, a na kolejnych lekcjach poznali proces design thinking. Z wykorzystaniem tej metody uczniowie projektowali rozwiązania dla astronauty 🙂 Na kolejnych zajęciach będą montować to, co wymyślili, łącząc microbity z silniczkami, magnesami, klockami lego. Na ostatnich zajęciach u firmie Capgemini poznają różne role w IT i przekonają się, że to bardzo zróżnicowana branża, w której każdy może znaleźć coś ciekawego dla siebie.
Organizatorom bardzo dziękujemy za wybór naszej szkoły do prowadzenia zajęć. To dla naszej szkoły wielkie wyróżnienie.
Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu w naszej szkole! Czekamy tylko na informację, kto przeszedł do kolejnego etapu.
Zapraszam uczniów klas IV–VIII do udziału w konkursie matematyczno-informatycznym InstaLogik. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.
Przy rejestracji do konkursu ucznia naszej szkoły, proszę wpisać kod nauczyciela: N5507329.
Uczestnicy mogą wielokrotnie poprawiać swoje odpowiedzi w trakcie etapu. Do końcowej punktacji liczą się ostatnie zapisane odpowiedzi.
Konkurs został podzielony na trzy etapy:
Etap 1, termin 2 października – 30 października 2023, godz. 20:00
Kurs przygotowujący do 2 etapu (czas realizacji nie mniej niż 3 tygodnie)
Sesja próbna przed 2 etapem, termin 30 listopada 2023, godz. 17:00 – 18:00
Etap 2, termin 9 grudnia 2023, godz. 10:00 – 11:30
Kurs przygotowujący do 3 etapu (czas realizacji nie mniej niż 3 tygodnie)
Etap 3, termin 9 marca 2024, godz. 10:00 – 11:30
Na stronie konkursu zostały już opublikowane 3 bardzo ciekawe zadania z pierwszego etapu konkursu: Stoły, Kolorowa wieża, Kałuże.
Łącznie uczniowie klas 4-6 mają 40 pytania, natomiast uczniowie klas 7-8 mają 60 pytań, na które mogą udzielić odpowiedzi. Rozwiązanie większości zadań wymaga od uczestnika około 2-3 godzin skupienia.
Wszyscy zarejestrowani do konkursu uczniowie mają na swoich kontach dostęp do zadań i możliwość wyboru odpowiedzi. Uczestnicy mogą wielokrotnie logować się na konto i zmieniać odpowiedzi aż do końca etapu – czyli do 30 października g. 20:00. Do końcowej punktacji będą liczyć się ostatnie zapisane odpowiedzi.
Do końca etapu I można się jeszcze zapisywać do konkursu.
Życzę wszystkim uczestnikom powodzenia w rozwiązywaniu zadań.
W dniu 20.09.2023r. uczniowie klasy VIIIa czynnie uczestniczyli w warsztatach laboratoryjnych w Zakładzie Biochemii Lekarskiej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Młodzież poszerzyła swoją wiedzę o wiadomości z budowy i roli DNA.
A także samodzielnie dokonała izolacji DNA z materiałów biologicznych. Warsztaty zostały bardzo wysoko ocenione przez uczniów i pozostaną im na długo w pamięci.
Organizator: nauczyciel biologii i chemii, mgr Cyprian Pawłowski.