Miesięczne archiwum: październik 2021
Jesienny konkurs dla klas 1-3
JESIENNY KONKURS
„DYNIOWE CUDAKI”
Zapraszamy dzieci klas 1-3 wraz z rodzinami do udziału w konkursie na najciekawsze wykonanie dyni.
Regulamin konkursu:
- Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy przestrzennej z dyni (1 dynia).
- Do wykonania dyni można wykorzystać różne elementy dekoracyjne, ozdoby
oraz materiały przyrodnicze. - Najciekawsze dynie zostaną nagrodzone.
- Każda praca musi zawierać informację: imię i oraz pierwszą literę nazwiska dziecka, klasa.
- Prace należy dostarczyć tylko w dniach 4 i 5 listopada (główny hol koło portierni)
- Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 5 listopada.
- Kryterium oceny pracy: komisja konkursowa będzie brać pod uwagę przede wszystkim
pomysłowość wykonanej pracy, oryginalność oraz walory artystyczne i estetyczne prac. - Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażaniem zgody na przetwarzanie danych
osobowych uczestników zgodnie z RODO.
Uwaga! Konkurs nie dotyczy tematyki Halloween.
Opiekun konkursu P. Grażyna Grzebyk
Aniołkowe granie
ANIOŁKOWE GRANIE 2021
Już kolejny raz nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim projekcie „Aniołkowe granie” Akcja ma na celu promowanie i wspieranie rodzicielstwa zastępczego. Wiele dzieci znajduje się w trudnej sytuacji życiowej. Zostając rodziną zastępczą zawodową lub niezawodową można dać dzieciom szansę na lepszą przyszłość.
Zainteresowane osoby odsyłam do kontaktu z Zespołem Realizacji Zadań Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej przy ul. Młodych Techników 58 we Wrocławiu. (tel. 71 78 22 412)
A na czym polega nasza rola w tej akcji?
Każda placówka, która zgłosiła się do projektu, przygotowuje
paczkę świąteczną dla wylosowanej Rodziny Zastępczej. W paczce powinny znaleźć się tylko nowe rzeczy. Wszystkie szczegóły dotyczące marzeń i potrzeb dzieci przekażę Państwu przez dziennik elektroniczny.
Na przekazanie paczki mamy czas do Wigilii.
Koordynator akcji – P. Marta Dolata
XVI Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr
Próba konkursu za nami, wszyscy spisali się wzorowo! Gratuluję i dziękuję 🙂
Obecnie trwają już zapisy na właściwy konkurs – od 25 października 2021! Zapraszamy!
O konkursie Bóbr
Udział w konkursie jest bezpłatny.
Liczba uczestników konkursu w szkole ograniczona jest ilością sprawnych stanowisk komputerowych w pracowni informatycznej.
Konkurs jest przeprowadzany w kilku kategoriach:
- Skrzat – dla uczniów klas I-III szkół podstawowych,
- Beniamin – dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych,
- Junior – dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych.
Harmonogram szczegółowy (Konkurs Bóbr 2021):
16 listopada 12:00-13:00 Junior klasy VII-VIII
17 listopada 12:00-13:00 Benjamin klasy IV-VI
18 listopada 12:00-13:00 Skrzat klasy I-III
Każdy uczestnik Konkursu poznaje treść zadań konkursowych dopiero w momencie rozpoczęcia zawodów, i rozwiązuje zadania samodzielnie. W czasie trwania Konkursu nie wolno korzystać z innego oprogramowania niż oprogramowanie konkursowe, nie wolno również porozumiewać się z innymi osobami za pomocą technicznych środków łączności. Rozwiązania zadań są automatycznie rejestrowane na witrynie Konkursu.
Konkurs realizowany jest za pośrednictwem platformy dzwonek.pl. Każdy z Uczestników przystępując do niniejszego Konkursu wyraża zgodę na postanowienia i zobowiązuje stosować się do regulaminu w/w platformy oraz niniejszego Regulaminu.
Zasady organizacji zawodów w roku szkolnym 2020/2021
Wynik ucznia obliczany jest w następujący sposób:
- na starcie uczeń otrzymuje 15 punktów w kategorii Skrzat i 24 punkty w pozostałych kategoriach,
- za poprawną odpowiedź uczeń otrzymuje 3, 4 lub 5 pkt, w zależności od stopnia trudności zadania,
- za brak odpowiedzi uczeń otrzymuje 0 pkt,
- za błędną odpowiedź uczeń otrzymuje –0,75, –1 lub –1,25 pkt, w zależności od stopnia trudności zadania,
- maksymalna liczba punktów to 75 w kategorii Skrzat i 120 w pozostałych kategoriach.
Szkolny koordynator konkursu: Danuta Kiałka
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Wczoraj odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Poprzedzone były kampanią wyborczą. Od kilku dni można było podziwiać plakaty kandydatów, na których prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie klas 4-8 oraz nauczyciele. Komisja wyborcza oraz opiekunowie samorządu czuwali nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu policzyli głosy. Dzisiaj ogłoszono wyniki.
Nowy skład Samorządu Uczniowskiego prezentuje się następująco: Małgorzata Rogus (przewodnicząca) Iwo Wojtyłło (zastępca), oraz Nina Kulka (sekretarz).
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz szkolnej społeczności.
Wycieczka klasy 2a i 3a
W środę, 12 X 2021 r., klasa 2a i 3a pojechała na wycieczkę do Domasławic na pieczone ziemniaki, które najpierw zbieraliśmy z pola:) Upieczione w folii, z dodatkiem odrobinki masła i szczyptą soli, smakowały wybornie. Oprócz tego było mnóstwo innych atrakcji: warsztaty plastyczne, drewniany tor przeszkód, park linowy i zawody „daj ziemniaka”. Bawiliśmy się rewelacyjnie!
Dziś świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali program artystyczny. Głównym punktem programu był teleturniej „nauczycieliada” w której nauczyciele zmierzyli się z uczniami. Na koniec niespodziankę dla nauczycieli przygotowała klasa 7a, która przygotowała kącik poetycki. Wszyscy doskonale się bawili, a nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali drobne upominki i moc życzeń.
Ogromne podziękowania dla opiekunów samorządu uczniowskiego Pani M.Kamraj i Pani K.Krzysztofik za przygotowanie występu.
Dyrekcji, nauczycielom i pracownikom ZSP nr 5 jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego.
Rok Tadeusza Różewicza
Obchodom Wrocławskiego Roku Tadeusza Różewicza towarzyszy wiele wydarzeń, np.: uruchomienie specjalnej strony internetowej, nocne czytanie tekstów, nadanie jednemu ze skwerów imienia poety, jam session i inne.
Nasza szkoła z okazji ogłoszonego Roku Różewicza wzięła udział w konkursie recytatorskim, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 77 im. Tadeusza Różewicza. Reprezentowały nas – Nina Kulka oraz Weronika Karaś z klasy 8b. Do konkursu uczennice przygotowała pani Alicja Tocicka. W przerwie konkursu czasie obrad jury można było obejrzeć piękne prace plastyczne poświęcone poecie. Zapraszamy do odwiedzenia strony poświęconej Tadeuszowi Różewiczowi https://www.wroclaw.pl/rok-rozewicza/.
Zaproszenie na „Spotkanie z książką – poznajcie Przeplatalińskich”
Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów z klas I-III do wzięcia udziału w zajęciach promujących czytelnictwo „Spotkanie z książką”. Najbliższe spotkanie, zatytułowane „Poznajcie Przeplatalińskich”, odbędzie się w ten poniedziałek (11.10.) w godzinach 13:30-14:30 w sali 1.
Do zobaczenia!
Uroczystość otwarcia nowej części szkoły w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 we Wrocławiu
W dniu 29 września 2021 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość otwarcia nowej części wybudowanej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 we Wrocławiu. Mieliśmy zaszczyt gościć Pana Prezydenta Jacka Sutryka, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty – Pana Romana Kowalczyka, Dyrektora Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia – Pana Jarosława Delewskiego, radnych Miejskiej Rady Wrocławia. Swoją obecnością zaszczycili nas także emerytowani nauczyciele, którzy w dawnych latach uczyli w Szkole Podstawowej nr 21, oraz dyrektorzy wrocławskich szkół.
Uroczystość przebiegała w bardzo przyjaznej atmosferze, młodsi i starsi uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wspaniałe występy. A wszystko wzbogacone o muzykę i choreografię w otoczeniu pięknej oprawy plastycznej.
Dziękujemy wszystkim za przybycie na tak ważną dla naszej społeczności uroczystość.