Miesięczne archiwum: marzec 2016

Konkurs przyrodniczy w kl. II – III

Oto laureaci Szkolnego Konkursu Przyrodniczego dla uczniów klas II-III:
Mikołaj Janczyn klasa II a
Basia Głód klasa III a
Zuzia Nogieć klasa III a.
12 maja 2016 roku będą reprezentować naszą szkołę w I POWIATOWYM KONKURSIE PRZYRODNICZO – EKOLOGICZNYM DLA UCZNIÓW KLAS: I – III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, który odbędzie się w SP nr 68 we Wrocławiu.
Gratulujemy!!!
DSC_0494

Projekt edukacyjny Edukacja – Integracja dla uczniów klas 0 – VI w SP nr 21 7.03.2016r. – 11.03.2016r.

Cele projektu :
– uwrażliwienie uczniów na zagadnienie niepełnosprawności,
– kształtowanie pozytywnej postawy wobec osób niepełnosprawnych,
– zapoznanie uczniów z podstawowymi rodzajami niepełnosprawności,
– motywowanie uczniów do przełamywania barier i lęku przed kontaktem z osobami   niepełnosprawnymi,
– zachęcenie uczniów do burzenia funkcjonujących w świadomości społecznej stereotypów dotyczących osób niepełnosprawnych,

Harmonogram projektu Edukacja – Integracja:

wtorek 8.03.2016 r. spotkanie z Michałem Gacką – złotym medalistą w rzucie młotem – Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych
środa 9.03.2016 r. spotkanie z kolażem roweru ręcznego
czwartek 10.03. 2016 r. pokaz artykułów, gadżetów dla osób niepełnosprawnych
piątek 11.03.2016 r. odczyt książki „Duże sprawy w małych głowach”, konkurs Edukacja – Integracja (konkurs plastyczny, literacki dla uczniów klas 0-6 ).

 

Projekt koordynowała p. Patrycja Baczmańska

 

Odyseja Umysłu 2016

Odyseja Umysłu to konkurs twórczego rozwiązywania problemów. „Odyseusze” pracują w siedmioosobowej  drużynie. Trenerami drużyny są p. Jolanta Adamczewska oraz Marzena Kołacz.

Jesienią każdego roku publikowanych jest pięć Problemów Długoterminowych.

W tym roku drużyna wybrała problem” Bajka masowego rażenia ”. Rozwiązanie problemu polegało na inscenizacji jednej z Bajek Ezopa. „Odyseusze” zaprezentowali wybraną z dostępnej listy historyjkę i pokazali, jak wraz z płynącym z niej morałem  zostaje ona spopularyzowana na trzy różne sposoby: po pierwsze, przy użyciu dźwięku; po wtóre, wizualnie; po trzecie, za pomocą wymyślonej przez drużynę, „zapomnianej” metody komunikacji. W spektaklu, którego akcja w zasadniczej części rozgrywa się w epoce średniowiecza, pojawiła się postać pełniąca funkcję narratora, artystyczna reprezentacja morału ezopowej opowieści oraz pewien bohater, który początkowo z przesłania bajki wyciągał  mylne wnioski… a jej właściwy sens zrozumiał dopiero z czasem.

Rozwiązanie problemu w formie krótkiego przedstawienia zostało zaprezentowane na konkursie regionalnym w dniu 27.02.2016r.

Drużyna zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Finału Odysei Umysłu, który odbędzie się w Gdyni w dniach 2,3 kwietnia 2016r.

DSC_3304 DSC_3306 DSC_3311 DSC_3313 DSC_3319