Pola Nadziei

KWESTY NA RZECZ FUNDACJI WROCŁAWSKIE HOSPICJUM DLA DZIECI W KWIETNIU W NAJWIĘKSZYCH GALERIACH WROCŁAWIA

  • 11-12.04.2015
  • 18-19.04.2015
  • 25-26.04.2015

WOLONTARIUSZE Z NASZEJ SZKOŁY KWESTUJĄ W MARINO W SOBOTĘ 11.04 2015

ZAPRASZAMY !!!

pola_nadziei

„Pola Nadziei” to międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu cebulek żonkili. Kiedy zakwitną wiosną są rozdawane w ulicznych kwestach. Zadaniem kampanii „Pola Nadziei” jest nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów, lecz także propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy. Szerzenie idei hospicyjnej, mówienie o potrzebie i możliwościach opieki nad chorymi ma uwrażliwiać społeczeństwo, przypominając o chorych i cierpiących. Celem kampanii jest także propagowanie zasad opieki paliatywnej oraz wolontariatu.

Program „Pola Nadziei” zapoczątkowany został przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Fundacja powstała w latach czterdziestych ubiegłego wieku. Dziś jest wiodącym wśród specjalistycznych ośrodków opieki paliatywnej w Wielkiej Brytanii.

Z okazji 50. rocznicy powołania do życia organizacji Marie Curie Cancer Care postanowiono rozszerzyć zasięg jej działania. Do współpracy zaproszono Kraków, ówczesne miasto partnerskie Edynburga, z działającym w nim Towarzystwem Przyjaciół Chorych „Hospicjum”. Przedstawiciele instytucji małopolskiej otrzymali wsparcie merytoryczne i organizacyjne od partnerów z Wielkiej Brytanii. Dodatkowo, na dobry początek, przekazano do Krakowa 350 tys. cebulek żonkili. W 1998 roku po raz pierwszy w Polsce w krakowskich parkach zakwitły „Pola Nadziei”.

W roku 2003 „Pola Nadziei” stały się programem ogólnopolskim. Od tego momentu Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie zostało organizatorem i koordynatorem inicjatywy we wszystkich polskich miastach. Na początku do akcji przyłączyło się siedem hospicjów. Z roku na rok ich liczba sukcesywnie rosła. W roku 2012 w kampanię zaangażowane były już 47 organizacji. Wszystkie Hospicja, które gromadzą pieniądze, włączając się w „Pola Nadziei”, na własną rękę organizują plan pozyskiwania funduszy na terenie swojej działalności.