Miesięczne archiwum: kwiecień 2015

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

25 kwietnia nasi uczniowie, zwycięzcy Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Anglojęzycznej Literatury Dziecięcej: Zosia Janczyn i Dominik Konopka, reprezentowali naszą szkołę w XVI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Anglojęzycznej oraz Niemieckojęzycznej Literatury Dziecięcej. Choć nie udało im się znaleźć wśród nagrodzonych w konkursie, zaprezentowali się wspaniale. Gratulujemy!

DSCF7616 (800x600)

Ciekawa lekcja WF-u w klasie 4

W dniu 24.04.2015r. dzięki zgodzie Pana Dyrektora i propozycji mamy Zuzi Zielińskiej z klasy 4 zostały zorganizowane profesjonalne zajęcia gry w piłkę siatkową, które przeprowadziły zawodniczki Klubu Gwardii. Na zajęciach siatkarki zaprezentowały profesjonalny trening gry w piłkę siatkową, ponadto pokazały i uczyły m.in. jak prawidłowo wykonywać dolne i górne odbicia. W drugiej części spotkania (po treningu) siatkarki opowiedziały jak wyglądała ich droga do Klubu Gwardii. Magda- siostra Zuzi Zielińskiej, która jest jedną z zawodniczek Klubu Gwardii opowiedziała o swojej pasji, o tym, że również chodziła do naszej szkoły SP Nr 21 na Osobowicach i o tym jak dzięki wyjazdom na zawody została zauważona przez trenera i w ten sposób znalazła swoją pasję i trenuje już od ponad 10 lat. Na koniec zajęć dzieciaki dostały od siatkarek pamiątkowe dyplomy oraz drobne gadżety klubowe (szalik, plakat z autografami). W zamian klasa 4 podarowała zawodniczkom pamiątkowy, ręcznie wykonany plakat oraz słodkie, małe co nieco. Serdecznie dziękujemy mamie i siostrze Zuzi Zielińskiej za propozycję, zaangażowanie i zorganizowanie ciekawej lekcji WF-u.

wychowawczyni klasy 4 Natalia Kaszluk wraz z uczniami klasy 4

DSC01098 (800x533) DSC01126 (800x533) DSC01148 (800x533) DSC01154 (800x533) DSC01171 (800x533)

Gimnastyka dla języka

22 kwietnia 2015 roku LENA KALKA, uczennica zerówki, wzięła udział w VIII PRZEGLĄDZIE WIERSZA, ETIUDY, BAJKI LOGOPEDYCZNEJ„ GIMNASTYKA DLA JĘZYKA”. Lenka bezbłędnie wyrecytowała trudny wiersz Agaty Kwias „ Księżniczka Żabka”. Otrzymała piękne nagrody i dyplom. Gratulujemy !!!

IMG_7502 IMG_7494 IMG_7498

Cały Wrocław czyta dzieciom

15 kwietnia Dominika Ziętek wzięła udział w konkursie recytatorskim „ Interpretacja mojej ulubionej bajki” w ramach akcji „Cały Wrocław czyta dzieciom”. Dominika zaprezentowała utwór „Kraina lodu”. Było to piękne przeżycie zarówno dla dziecka, rodziców i nauczyciela.

DSC_0025 DSC_0045

POLA NADZIEI MARINO 11 KWIETNIA 2015

KWESTA NA RZECZ DZIECI POZOSTAJĄCYCH POD OPIEKĄ WROCŁAWSKIEGO HOSPICJUM DLA DZIECI UDAŁA SIĘ DOSKONALE.

Nasze szkolne wolontariuszki Zuzia, Zosia i Natalka z wielką werwą i zapałem zachęcały osoby odwiedzające w tym dniu Marino do pomocy chorym dzieciom.

DZIĘKUJEMY NIESAMOWITYM WOLONTARIUSZKOM I ŻYCZYMY DALSZEGO ZAPAŁU DO PRACY

SZCZEGÓLNE PODZIEKOWANIA NALEŻĄ SIĘ MAMIE ZUZI, KTÓRA POMOGŁA ZORGANIZOWAĆ TEN DZIEŃ.

WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO POMOCY CHORYM DZIECIOM ZAPRASZAMY DO WROCŁAWSKICH GALERII W KOLEJNE WEEKENDY KWIETNIA. TAM BĘDĄ SIĘ ODBYWAĆ PODOBNE  ZBIÓRKI.

 

POMAGANIE JEST FAJNE !!!

IMG_7485 (800x600) IMG_7488 (800x600) IMG_7493 (800x600)

Wyniki Międzyświetlicowego Konkursu Plastycznego

Już po raz trzeci świetlica w naszej szkole zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów z wrocławskich szkół na temat: ,,Wielkanocne zwierzątko”.

W tym roku szkolnym otrzymaliśmy imponującą ilość  prac plastycznych  płaskich i przestrzennych z 23 placówek naszego miasta. Serdecznie dziękujemy nauczycielom świetlic oraz ich wychowankom za zainteresowanie naszym przedsięwzięciem i gratulujemy twórczych pomysłów.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

  1. Formy płaskie:

I miejsce – Natalia Maciejczyk (SP nr 71)

II miejsce – Oliwia Hanek i Aleksandra Kostrzewska (ZSP nr 5)

III miejsce – Olga Florek (SP nr 24)

 Wyróżnienia:

Oliwia Strzelecka (SP nr 63), Julia i Dominika Suchockie (ZS nr 9), Zuzanna Krawczyk i Amelia Zgórska (ZSP nr 5), Julia Kubiak (SP nr 1),

Maja Puchalska (SP nr 71).

 

  1. Formy przestrzenne:

I miejsce – Anna Traczyk i Nikoletta Kleszczyńska (SP nr 71)

II miejsce – Kinga Pilarska, Rafał Waniczak, Anna Korolewicz, Zuzanna Trylińska, Hanna Strąk (SP nr 53)

III miejsce – Zofia Konieczna (SP nr 1), Rozamunda Arabas (SP nr 71)

Wyróżnienia:

Bartosz Banik, Olga Florek i Marta Biernacka (SP nr 24),

Hanna Karczewska i Zofia Kadyło (SP nr 24).

konkurs_wielkanoc

Pola Nadziei

KWESTY NA RZECZ FUNDACJI WROCŁAWSKIE HOSPICJUM DLA DZIECI W KWIETNIU W NAJWIĘKSZYCH GALERIACH WROCŁAWIA

  • 11-12.04.2015
  • 18-19.04.2015
  • 25-26.04.2015

WOLONTARIUSZE Z NASZEJ SZKOŁY KWESTUJĄ W MARINO W SOBOTĘ 11.04 2015

ZAPRASZAMY !!!

pola_nadziei

„Pola Nadziei” to międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu cebulek żonkili. Kiedy zakwitną wiosną są rozdawane w ulicznych kwestach. Zadaniem kampanii „Pola Nadziei” jest nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów, lecz także propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy. Szerzenie idei hospicyjnej, mówienie o potrzebie i możliwościach opieki nad chorymi ma uwrażliwiać społeczeństwo, przypominając o chorych i cierpiących. Celem kampanii jest także propagowanie zasad opieki paliatywnej oraz wolontariatu.

Program „Pola Nadziei” zapoczątkowany został przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Fundacja powstała w latach czterdziestych ubiegłego wieku. Dziś jest wiodącym wśród specjalistycznych ośrodków opieki paliatywnej w Wielkiej Brytanii.

Z okazji 50. rocznicy powołania do życia organizacji Marie Curie Cancer Care postanowiono rozszerzyć zasięg jej działania. Do współpracy zaproszono Kraków, ówczesne miasto partnerskie Edynburga, z działającym w nim Towarzystwem Przyjaciół Chorych „Hospicjum”. Przedstawiciele instytucji małopolskiej otrzymali wsparcie merytoryczne i organizacyjne od partnerów z Wielkiej Brytanii. Dodatkowo, na dobry początek, przekazano do Krakowa 350 tys. cebulek żonkili. W 1998 roku po raz pierwszy w Polsce w krakowskich parkach zakwitły „Pola Nadziei”.

W roku 2003 „Pola Nadziei” stały się programem ogólnopolskim. Od tego momentu Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie zostało organizatorem i koordynatorem inicjatywy we wszystkich polskich miastach. Na początku do akcji przyłączyło się siedem hospicjów. Z roku na rok ich liczba sukcesywnie rosła. W roku 2012 w kampanię zaangażowane były już 47 organizacji. Wszystkie Hospicja, które gromadzą pieniądze, włączając się w „Pola Nadziei”, na własną rękę organizują plan pozyskiwania funduszy na terenie swojej działalności.