Cały Wrocław czyta

APEL MUZEUM POCZTY I TELEKOMUNIKACJI

Apel

Muzeum Poczty i Telekomunikacji
Muzeum Poczty

Tworzymy książeczki tematyczne w ramach akcji
,,Cały Wrocław czyta dzieciom”

Uczniowie z klasy 3 b chętnie pracują w zespołach. Tym razem  wykonali przepiękne książeczki tematyczne na podstawie przeczytanej lektury Grzegorza Kasdepke pt:,,Detektyw Pozytywka”. W każdej drużynie uczniowie wykonywali ściśle określone zadania, np.: tworzyli strony tytułowe oraz karty pracy, rozwiązywali krzyżówki,  opisywali głównego bohatera itd. Poniżej można obejrzeć efekty twórczej pracy moich uczniów.

23 kwietnia-Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

Zgłoszenie-uczestnika-do-konkursu-2 Liga Czytelników

10 XII – Wrocławski Dzień Czytania w Szkołach

„Jest czytelnik gąbka, czytelnik lejek, czytelnik cedzidło i czytelnik sito. Gąbka wchłania w siebie wszystko, jak leci, jasne jest, że potem dużo z tego pamięta, lecz nie umie wydobyć najważniejszego. Lejek – przyjmuje jednym końcem, drugim zaś wszystko, co przeczytane, z niego wylatuje. Cedzak przepuszcza wino, a zatrzymuje winny osad; ten w ogóle nie powinien czytać i lepiej, żeby zajął się rzemiosłem. Sito zaś oddziela plewy, żeby otrzymać najlepsze ziarno.”

Olga Tokarczuk, Księgi Jakubowe

Szanowni Państwo!

10 grudnia Olga Tokarczuk odbierze w Sztokholmie Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury.

Wrocław to od wielu lat miejsce życia Olgi Tokarczuk (wraz z Krajanowem, dolnośląską wioską w Kotlinie Kłodzkiej). W stolicy Dolnego Śląska Tokarczuk mieszka, spotyka się z czytelnikami, Wrocław inspiruje ją także literacko, czemu niejednokrotnie dała wyraz w swoich książkach. Pisarka angażuje się również w literackie życie miasta, między innymi zasiadając w radzie programowej Wrocławskiego Domu Literatury. Wrocław nigdy nie pozostawał obojętny na uczucia Tokarczuk. Wrocławski Dom Literatury wspólnie z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Nowe Horyzonty zorganizował w 2018 roku spotkanie z okazji otrzymania przez pisarkę The Man Booker International Prize, z kolei w czerwcu 2019 roku z rąk prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka, Olga Tokarczuk odebrała tytuł Honorowej Obywatelki Wrocławia.

W tak ważnym dniu, Wrocław – miasto Noblistki – chce być z Nią i wraz z Nią świętować uhonorowanie najwyższym wyróżnieniem, jakie może otrzymać pisarz. Chcemy, aby ten dzień – 10 grudnia – na stałe wszedł do kalendarza wydarzeń literackich w mieście i dlatego zachęcamy wrocławskie szkoły, aby tego dnia wszyscy uczniowie i nauczyciele przynajmniej kilka minut na każdej lekcji poświęcili na czytanie. Dzień Czytania w Szkołach to okazja dla nauczycieli, aby pokazać dzieciom, jakie lektury ich inspirują, na jakich książkach się wychowali, przy jakich odpoczywają. Niech wszyscy, nawet Ci, którzy uczą przedmiotów zupełnie niezwiązanych z literaturą piękną, przyniosą tego dnia do szkoły wybraną przez siebie książkę i opowiedzą o niej na lekcji lub przeczytają fragment. Ten dzień może być także okazją dla uczniów, aby swoje ulubione lektury przedstawić nauczycielom i kolegom. Reszta jest kwestią wyobraźni i zaangażowania.

Cokolwiek Państwo wymyślą, może stać się stałym elementem Wrocławskiego Dnia Czytania w Szkołach.  10 grudnia zapraszamy także wszystkich chętnych na wrocławski Rynek, gdzie od godziny 15.30 będziemy na żywo śledzić przebieg uroczystości wręczenia Nagrody Nobla w Sztokhomie. Szczegóły wydarzenia będzie można znaleźć na www.wroclaw.pl oraz na Facebooku Visit Wroclaw

20 listopada 2019 roku klasa 1a obejrzała przedstawienie muzyczne pt.”Księga dżungli„. Bardzo podobał się nam ten koncert.

Kreatywne czytanie

27 kwietnia 2018 roku odbyło się pierwsze spotkanie uczniów z klas I-III w ramach „Kreatywnego czytania„. Na sali gimnastycznej pod opieką wolontariuszy z naszej szkoły było wiele ciekawych konkursów i zabaw. Takie czytanie bardzo lubimy:)

WSPÓLNE KLASOWE CZYTANIE

Tak miło rozpoczęliśmy wiosnę wspólnym słuchaniem czytanej przez panią Kasię Czekalską kolejnej ciekawej książki.

Pani Kasia Czekalska umila nam piątkowe poranki czytając ciekawe książki. Bardzo to lubimy i czekamy na każdą wizytę. Zapraszamy też innych rodziców 🙂

Z ogromnym zainteresowaniem słuchaliśmy w majowy piątkowy poranek zbioru baśni i legend z Warmii i Mazur pt. „Dar Królowej Róż” czytanych przez panią Kasię Czekalską. 

I tak przy okazji wycieczek po Wrocławiu zapełniamy skrzyneczki bookcrossingowe.

10 XII 2019 – dzień czytania we wrocławskich szkołach. W ten sposób świętujemy również w naszej szkole otrzymanie literackiej Nagrody Nobla przez p. Olgę Tokarczuk.

Olga Tokarczuk-Literacka Nagroda Nobla
 W ten sposób uczniowie z klas I-III radośnie i aktywnie włączyli się w świętowanie literackiego Nobla dla Olgi Tokarczuk.

Abecadło gimnastyczne
Ciekawe zajęcia w-f połączone do nauczania literek, czyli dla małych i dużych:
https://www.youtube.com/watch?v=FLVmW8QD-ss

Poszukiwania Mikołaja
6 grudnia 2019 roku klasa 1a w Zamku Książ szukała Mikołaja. Pomagała im w tym Śnieżynka. To była niezapomniana przygoda!

STRAŻ MIEJSKA w 1a

8 stycznia 2020 do klasy 1a przyszli przedstawiciele Straży Miejskiej i rozmawiali z nami o tym, jak bezpiecznie się zachowywać i co robić, gdy zagraża niebezpieczeństwo. To była ważna lekcja!

Niebieska wstążka anioła dla Ziemi

W pierwszej połowie lutego 2021 roku odbył się szkolny konkurs plastyczny „Niebieska wstążka anioła dla Ziemi„. Wzięli w nim udział uczniowie klas drugich i trzecich. Prace plastyczne miały przedstawiać figurę anioła ochraniającego jeden z elementów przyrody, np. zwierzęta, roślinność itp.  

Oto laureaci:
I miejsce – Amelka Mikołajczak kl. IIIa
II miejsce- Weronika Łapińska kl. IIa
III miejsce – Błażej Pachowicz kl. IIb

1 miejsce
2 miejsce
3 miejsce

Piękne nagrodzone i wyróżnione prace:

Światowy Dzień Książki 2021

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

27 kwietnia, w ramach obchodów Światowego Dnia Książki, uczniowie klas I-III wzięli udział w projekcie „Kreatywne czytanie”. Honorowym gościem była p. Małgorzata Matuszewska-kierownik Biblioteki Miejskiej na Osobowicach. W dobrej zabawie bardzo pomogli wolontariusze z naszej szkoły. Dziękujemy:)