Młodzi programiści

W ramach grantu Capgemini w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia z programowania dla klas siódmych. Organizatorzy, wdrażając w szkołach dobre pomysły 2023, nazwali swój cykl zajęć Akademia Młodego Wynalazcy. Na pierwszych zajęciach dzieci uczyły się programować micro-bity, a na kolejnych lekcjach poznali proces design thinking. Z wykorzystaniem tej metody uczniowie projektowali rozwiązania dla astronauty 🙂 Na kolejnych zajęciach będą montować to, co wymyślili, łącząc microbity z silniczkami, magnesami, klockami lego. Na ostatnich zajęciach u firmie Capgemini poznają różne role w IT i przekonają się, że to bardzo zróżnicowana branża, w której każdy może znaleźć coś ciekawego dla siebie.

Organizatorom bardzo dziękujemy za wybór naszej szkoły do prowadzenia zajęć. To dla naszej szkoły wielkie wyróżnienie.