W poszukiwaniu Świętego Mikołaja

       Dnia 2 grudnia uczniowie z klas I a i I b  wyruszyli do zamku  Książ na poszukiwanie Świętego Mikołaja. Opiekę nad dzieci sprawowały panie wychowawczynie: Katarzyna Krasucka i Ewa Pawlicka, pani pedagog – Marzena Kołacz oraz pani Anna Wiśniewska.

W autokarze pilot wycieczki  opowiadał wiele historycznych ciekawostek o naszym regionie i zamku Książ w Wałbrzychu.

       Kiedy wszyscy dotarli do miejsca poszukiwań Świętego Mikołaja, pojawiła się także Śnieżynka, która podarowała każdemu dziecku zaczarowany dzwoneczek, za pomocą którego można było wywołać Świętego Mikołaja. Wędrując po zamkowych komnatach, uczestnicy wyprawy podziwiali barokową sztukaterię, zbiory rzeźb i obrazów, a także świąteczną dekorację. W zamku panował nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

      Po dotarciu do złotej Sali Maksymiliana na jednym z balkoników po raz pierwszy ukazał się wszystkim Święty Mikołaj, ale po chwili znów gdzieś się ukrył. Trzeba było jeszcze trochę  natrudzić się i wejść w końcu na kolejne piętro zamku, zanim odbyło się uroczyste spotkanie przy choince. Święty Mikołaj osobiście wręczał każdemu dziecku paczkę i dziękował wszystkim za przybycie do zamku. Uczniowie także  podziękowali organizatorom za wspaniałą zabawę i w dobrych nastrojach wyruszyli w drogę powrotną.

                                                                                  Ewa Pawlicka