Pan Prezydent Wrocławia w naszej szkole!

W poniedziałek 14 października odbyło się pasowanie na pierwszaka. Uroczystość zaszczycił pan prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. Na pewno dla dzieci było to wielkie wyróżnienie. Przed godziną 10.00 powoli zaczęli gromadzić się rodzice ze swoimi pociechami. Pierwszaki zaprezentowały się w galowych strojach, na głowach miały granatowe birety, przez co wyglądały jak mali studenci.

 Program artystyczny był krótki, ale bardzo dynamiczny. Dzieci śpiewały piosenki, każdy pierwszak prezentował swój wierszyk. Ruch sceniczny maluchy opracowały do perfekcji. To zasługa pani Kasi Krasuckiej i pani Ewy Pawlickiej, które wiele czasu poświęciły na przygotowanie do tego wielkiego wydarzenia. Najwięcej emocji wzbudził moment pasowania, gdyż to właśnie Pan Prezydent pasował każde dziecko na ucznia. Podchodził do każdego dziecka, wielkim piórem dotykał ramienia, potem krótka rozmowa i serdeczny uścisk dłoni. Wszystko odbywało się we fleszach lamp błyskowych. Na koniec dzieci otrzymały rożek ze słodyczami.

Pan Prezydent złożył życzenia nauczycielom, wspomniał o zbliżającej się wielkimi krokami rozbudowie szkoły. Cała uroczystość zakończyła się rozejściem dzieci do klas na poczęstunek.