Odyseja Umysłu 2016

Odyseja Umysłu to konkurs twórczego rozwiązywania problemów. „Odyseusze” pracują w siedmioosobowej  drużynie. Trenerami drużyny są p. Jolanta Adamczewska oraz Marzena Kołacz.

Jesienią każdego roku publikowanych jest pięć Problemów Długoterminowych.

W tym roku drużyna wybrała problem” Bajka masowego rażenia ”. Rozwiązanie problemu polegało na inscenizacji jednej z Bajek Ezopa. „Odyseusze” zaprezentowali wybraną z dostępnej listy historyjkę i pokazali, jak wraz z płynącym z niej morałem  zostaje ona spopularyzowana na trzy różne sposoby: po pierwsze, przy użyciu dźwięku; po wtóre, wizualnie; po trzecie, za pomocą wymyślonej przez drużynę, „zapomnianej” metody komunikacji. W spektaklu, którego akcja w zasadniczej części rozgrywa się w epoce średniowiecza, pojawiła się postać pełniąca funkcję narratora, artystyczna reprezentacja morału ezopowej opowieści oraz pewien bohater, który początkowo z przesłania bajki wyciągał  mylne wnioski… a jej właściwy sens zrozumiał dopiero z czasem.

Rozwiązanie problemu w formie krótkiego przedstawienia zostało zaprezentowane na konkursie regionalnym w dniu 27.02.2016r.

Drużyna zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Finału Odysei Umysłu, który odbędzie się w Gdyni w dniach 2,3 kwietnia 2016r.

DSC_3304 DSC_3306 DSC_3311 DSC_3313 DSC_3319