Finał drugiej edycji Strefy Ruchu we Wrocławiu i w Świdnicy >> wszystko o tańcu!

Druga edycja projektu odbyła się od września do listopada 2015 roku w dwóch miastach (we Wrocławiu i w Świdnicy) i składała się z dwóch, prowadzonych równolegle części: teoretycznej i praktycznej. Podczas części teoretycznej, która miała formę multimedialnego wykładu bogato ilustrowanego fragmentami przedstawień, uczestnicy zapoznali się z historią teatru ruchu w Polsce i na świecie. Podczas części praktycznej pracowali z aktorami i tancerzami wrocławskiej teatru ruchu. Uczestnicy dwóch różnych grup wiekowych poznali elementy technik ruchowo-tanecznych: contact improvisation, tańca współczesnego, improwizacji, sztuk walki (aikido, capoira, kalari), technik świadomej pracy z ciałem (joga), pantomimy. Z wielką przyjemnością zapraszamy na pokazy finałowe w obu miastach!

logo SR

Wrocław:

  • kiedy? 27 listopada o godzinie 17.00.
  • gdzie? W sali teatralnej Centrum Kultury Agora we Wrocławiu przy ulicy Serbskiej 5a.
  • co się będzie działo? Podczas pokazu będziemy gościć wszystkich prowadzących zajęcia z dziećmi Szkoły Podstawowej nr 21 na wrocławskich Osobowicach: Irenę Lipińską, Justynę Rodzińską-Nair, Patryka Stolarza. W trakcie prezentacji pokażemy czego nauczyliśmy się podczas naszych ruchowych zajęć. Pokaz poprowadzi Przemysław Błaszczak, aktor Teatru ZAR, uprawiający czynnie sztukę walki aikido.

Świdnica:

  • kiedy? 20 listopada o godzinie 15.00.
  • gdzie? W auli III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Świdnicy przy ulicy Kościelnej 32.
  • co się będzie działo? Zaprezentujemy pokaz, który powstanie w trakcie ostatnich, trzydniowych warsztatów w całym cyklu, prowadzonych przez Maćko Prusaka, choreografa i tancerza. Pokażemy filmowe nagranie z warsztatów prowadzonych przez Irenę Lipińską, Igę Załęczną, Przemysława Błaszczaka i Rafała Kronenbergera.

 KOORDYNACJA

Aneta Kurek (Wrocław), Karolina Wycisk (Świdnica)

ZOBACZ

Film dokumentujący pierwszą edycję projektu

KONTAKT

logo_performat

e-mail: info@fundacjaperformat.com

Projekt realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2015 

 

PATRONAT MEDIALNY

 PARTNERZY

III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie

Gimnazjum nr 2 w Świdnicy im. Olimpijczyków Polskich

Szkoła Podstawowa nr 21 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa nr 108 we Wrocławiu

Rada Osiedla Osobowice-Rędzin

Fundacja Ziemi Świdnickiej SKSK 

Wroclaw_fot_Bartek_Kliszczyk (800x534) Wroclaw_Justyna_Rodzinska-Nair_fot_Bartek_Kliszczyk (800x600) Wroclaw_Patryk_Stolarz_fot_Bartek_Kliszczyk (800x600) Wroclaw1_fot_Bartek_Kliszczyk (800x534) Wroclaw2_fot_Bartek_Kliszczyk (600x800) Wroclaw3_fot_Bartek_Kliszczyk (800x534)