Uczniowie naszej Szkoły we wrocławskim ZOO

Dnia 1 czerwca 2015 r dzieci z klas: II a, II b, III, IV, V, VI w ramach projektu „Szkoła w mieście” wybrali się do wrocławskiego ZOO gdzie z pomocą przewodnika mieli okazję zgłębić swoją wiedzę na temat zamieszkujących tam zwierząt.

Misją tego pięknego miejsca jest zachowanie różnorodności biologicznej w trosce o pełnowartościowy rozwój przyszłych pokoleń. Ogród pełniąc rolę ambasadora zwierząt w świecie ludzi, angażuje się w ochronę przyrody począwszy od hodowli „ex situ” gatunków zagrożonych poprzez badania naukowe, propagowanie idei proekologicznych, po ochronę „in situ” i reintrodukcję rozmnożonych okazów do ich środowiska naturalnego. Wrocławskie ZOO stawia na edukację, gdyż jedynie pełna świadomość społeczeństwa może zaowocować działaniem na rzecz zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt. Pracownicy Ogrodu starają się zapewnić swoim podopiecznym warunki hodowli zbliżone do naturalnych. Przejawem tych dążeń są ciągłe zmiany w infrastrukturze ogrodu i modernizacja wybiegów.

Uczniowie nasi w dniu swojego Święta mieli okazję podziwiać wciąż modernizowany ogród, przyjazny zarówno dla zwierząt, jak i naszych ludzkich gości.

O to krótka relacja z pełnego wrażeń dnia.