Wrześniowe aktywności przedszkolne

Poniżej przedstawiamy minione wrześniowe aktywności przedszkolne.

1. Zajęcia w Hali Stulecia w ramach projektu „ Architektura zabawek” w czasie których miało miejsce oglądanie slajdów pierwszych fabryk zabawek, zabawek z różnych stron świata, z siedmiu kontynentów, projektowanie własnej zabawki z gotowych elementów, papierowych figur geometrycznych. Dzieci miała możliwość wykazania własnej inwencji twórczej, oraz zapoznania się z kulturą innych krajów.

hala 1Hala 2Hala 3Hala 4Hala 5Hala 6Hala 7hala

 

2. Realizowany był projekt edukacyjny „ Sprzątanie świata – Jestem mały,  mogę wiele, jestem ziemi przyjacielem …”, w ramach którego chodziło o uświadomienie dzieciom konieczności dbania o naszą planetę Ziemię. O konieczności utrzymywania jej w czystości. Segregowania śmieci.Dzieci obejrzały między innymi film edukacyjny  „ Gdzie znikają śmieci?”. Oglądały pojemniki do segregacji śmieci podczas wycieczki na osiedle.

 

3. Odbył się koncert Dziadka Bacha, podczas którego przedszkolaki miały okazję zapoznać się z instrumentem –   gitara basowa . Koncerty te, które odbywają się w przedszkolu nie tylko uczą podstaw muzyki, ale również są formą zabawy i aktywnego uczestnictwa w zabawach z Dziadkiem Bachem. Prowadzone ciekawie i profesjonalnie pozwalają poszerzyć wiedzę ze świata muzycznego.

Dziadek Bach wzrzesien 1Dziadek Bach wrzesienbach-x(3)

4. Grupa III była w Teatrze Polskim na spektaklu „ Bajki naszego dzieciństwa”. Przedstawienie było fantastycznie zrobione. Kolorowe stroje, przegląd znanych dzieciom bajek, gra aktorów dostosowana do percepcji dzieci. Przy okazji zobaczyły wnętrze Teatru Polskiego. Przedstawienie było kolorowe, radosne i pozwalające dzieciakom na aktywność ruchową.

 

5. Z życia grupy: Uczymy się wzajemnego szacunku, słuchania innych, przestrzegania reguł a także świetnie się bawimy przy systemowych zajęciach metodą Dziamskiej, w której każde dziecko odnosi sukces.

Zycie przedszkola Dziamska 1 Zycie przedszkola Dziamska