W szkolnej świetlicy

W świetlicy szkolnej każde dziecko może rozwijać swoje zainteresowania i czerpać wiele radości z tworzenia i współdziałania w grupie. Wychowankowie chętnie uczestniczą w zajęciach techniczno – plastycznych i muzyczno – ruchowych, które rozbudzają ich kreatywność i dostarczają wielu emocji.

W tym roku szkolnym chłopcy z klasy III podjęli nowe wyzwanie, ponieważ założyli ,,kącik małego modelarza”, w którym realizują swoje marzenia o lataniu. Początkowo składali oni małe samoloty z papieru, które nikogo nie zadziwiały i szybko ulegały zniszczeniu. Obecnie powstają wspaniałe modele samolotów złożone nie tylko z gotowych elementów, ale również będące wytworem samodzielnej pracy uczniów. Gratulujemy pomysłów i życzymy im sukcesów!

Spośród zajęć ruchowych dzieci najchętniej uczestniczą w zabawach z wykorzystaniem chusty Klanzy, które nie tylko uczą zasad współpracy w grupie, ale również podstawowych pojęć i twórczego rozwiązywania problemów. Jest to jedna z form pracy w świetlicy, dzięki której dziecko poprzez ruch zdobywa wiedzę i doświadczenie. Tak więc świetlica powinna być takim magicznym miejscem dla każdego dziecka, w którym każde odnajdzie coś dla siebie.
Ewa Pawlicka

02a 01 0203a 0304

Ten wpis został opublikowany w Szkoła dnia , przez .