Zajęcia otwarte dla rodziców połączone z Andrzejkami 2012 – Grupa II

W zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły się dzieci z gr. II naszego przedszkola oraz ich rodzice 27 listopada 2012 r.
Tego dnia w placówce panie Agnieszka Dziekan i Agata Babińska zorganizowały zajęcia otwarte na których zaprezentowały metodę Doroty Dziamskiej na której pracują o września tego roku.
Pod koniec zajęć nagle pojawiła się Dobra Wróżka która wprowadziła wszystkich uczestników w Czarodziejski Stan Andrzejkowy. Nie obyło się oczywiście bez przepowiadania przyszłości oraz tradycyjnego lania wosku.
Andrzejkowe „zabawy” pokazały rodzicom jak w prosty sposób można „bawić się” – pracować z własnym dzieckiem. Rodzice mieli okazję zobaczyć że dziecko, poruszając się rytmicznie uaktywnia przez ruch zmysły, dzięki którym poznaje otaczający go świat. Proponowane przez nauczycielki ćwiczenia miały charakter kształcący i terapeutyczny. Ćwiczenia dotyczyły ruchu rąk, dłoni, palców, nóg najczęściej o charakterze naprzemiennym, którego źródłem jest podany rytm i odpowiednia muzyka a także potrzeba ruchu tkwiąca w dziecku,
Wieczór ten dostarczył wszystkim niezapomnianych przeżyć i emocji.