Akcja „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” 2012

W październiku nasza szkołą wzięła udział w zbiórce zniczy organizowaną rzez Telewizję Wrocław pod hasłem „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Zebrane znicze zostały przewiezione na Wschód na cmentarze, na których spoczywają Polacy. Nad zbiórką zniczy w szkole czuwali wolontariusze pod kierunkiem p. Doroty Broniszewskiej – nauczycielki historii oraz p. Patrycji Baczmańskiej – opiekuna szkolnego wolontariatu. Szkoła zebrała 112 zniczy. Wszystkim uczniom i ich rodzicom dziękujemy za zaangażowanie.


Wolontariat w szkole działa już drugi rok. Wolontariusze tworzą „Drużynę Mieszka”, która dzielnie włącza się do wielu akcji charytatywnych na skalę miasta, a także Polski. Wolontariusze współpracują z Wrocławskim Hospicjum dla dzieci – zbieramy nakrętki. Nawiązaliśmy również współpracę z Dolnośląską Fundacją Przyjaciele, dla której zbieramy stare płyty CD. Pieniążki uzyskane ze sprzedaży tych płyt zostaną przekazane na podopiecznych fundacji. Włączyliśmy się również w ogólnopolska zbiórkę Góra Grosza. Przede wszystkim jednak nie zapominamy o naszych lokalnych „potrzebujących”. Każdego dnia wspieramy uczniów z naszej szkoły pomagając im w odrabianiu lekcji w świetlicy. Aktywnie włączamy się w pomoc w Miejskiej Bibliotece mieszczącej się w naszej szkole,
a także uczestniczymy w zajęciach dla zerówki. Mamy w planach jeszcze wiele akcji – okazjonalnych i stałych, o których na bieżąco będziemy informować. Nad pracami szkolnego wolontariatu czuwa Patrycja Baczmańska – wychowawczyni zerówki.